Pierścionki z ametystami

Kup ametysty

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Brazylii, Mozambiku, Australii i Indiach. Jego złoża znajdują się także w Polsce. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdą Państwo na www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją niemałą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystami, a w skarbcu watykańskim do tej pory znajduje się papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można zakładać na ważne uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” srebro i w takim zestawieniu prezentuje się wyjątkowo imponująco.

Właściwości biżuterii z ametystami

Broszki czy wisiorki z ametystami można zakładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w biurze. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od stresu i pomaga radzić sobie z problemami. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.