Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Dowiedz się, gdzie nabyć mistyczny topaz, wejdź na https://www.mystictopaz.pl

Wspaniały wygląd i nietypowy, jak na topaz, odcień to najważniejsze zalety topazu mistycznego, od lat szczycącego się dużym uznaniem miłośników biżuterii. Choć na początku można błędnie stwierdzić, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są efektem specjalnej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany działaniu wysokiej temperatury i powlekany cienką warstwą metalu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – co wpływa na jego kolor?

Odcienie, które przybiera topaz mistyczny zależą zwłaszcza od metalu, z jakim jest połączony. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, iż topaz ma purpurowy kolor, błękitny z kolei jest efektem rozgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Szczególnie dobre efekty przynosi stosowanie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej lub na Syberii.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich kreacji

Jak już wspomnieliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Chętnie stosują go zatem do produkcji wisiorków, pierścionków i innych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie jedynie do eleganckich strojów – świetnie prezentuje się również na co dzień. Ważna okazuje się też różnorodność kolorów, sprawiająca, że łatwiej możemy wybrać biżuterię do danej kreacji.