Kolczyki z kamieniami – wiesz, które są sztuczne?

Sprawdź, gdzie kupić kolczyki z kamieniami.

Chociaż biżuteria może obyć się bez kamieni szlachetnych, to ciężko stworzyć bez nich eleganckie kolczyki lub pierścionki. Kamienie są w stanie całkowicie odmienić wizualne walory ozdób – inny charakter mają bowiem ozdoby z topazami, inny natomiast te ozdobione turkusem. Jakie naszyjniki oraz kolczyki z kamieniami szczycą się największym zainteresowaniem? Jakie kamienie wykorzystywane przez złotników są naturalne, a które są sztucznymi odpowiednikami? Odpowiedź potrafi zaskoczyć – przede wszystkim czytelników, którzy nie znają się na produkcji biżuterii.

Kolczyki z kamieniami sztucznymi

Warto nadmienić, że duża część materiałów wykorzystywanych do produkcji kolczyków z kamieniami to kamienie sztuczne. Wśród nich w pierwszej kolejności należy wspomnieć cyrkonie, które wyrabiane są z itru oraz cyrkonu, zaś różne kolory zawdzięczają takimi dodatkom, jak chrom lub nikiel. Oprócz nich, minerałami syntetycznymi są również kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze specjalnego szkła.

Kolczyki z kamieniami – opale i diamenty

Złotnicy o wiele chętniej wykorzystują oczywiście minerały szlachetne. Najpopularniejsze to z całą pewnością topazy, które potrafią przybierać odcienie od szarych do różowych i nadzwyczaj wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko wytwarzane są również z bursztynu, turkusu i opalu. Stosowanie naturalnych minerałów zazwyczaj zwiększa koszty kupna tego rodzaju kolczyków. Warto przy tej okazji pamiętać, iż są to dzieła znacznie bardziej unikatowe, aniżeli te ze syntetycznymi materiałami.

Kontakt:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]