Klipsy, sztyfty, bigle – zapięcia srebrnych kolczyków

Jeśli szukasz kolczyków, koniecznie sprawdź www.bizutik.pl/kolczyki.

Kupując kolczyki warto zwrócić uwagę nie tylko na surowiec wykonania, ich kształt czy wygląd, ale także na zapięcie. Poniżej prezentujemy krótką listę najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to klasyczne i najszerzej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest mocne i nie nie ma potrzeby używania dodatkowo zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie daje ogromny komfort noszenia i częstokroć jest wykorzystywane w biżuterii w stylu art deco. Minusem bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki klips

Świetne rozwiązanie dla pań, które nie postanowiły nie przekłuwać uszu. Obecnie dość sporadycznie stosowane.

Kolczyki bigle angielskie

Podobnie rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, jakkolwiek prościej go zapiąć, ze względu na odchylany zatrzask z tyłu. Na co dzień wykorzystuje się je przy droższych modelach biżuterii.

Kolczyki rybka

Komfortowo jest nosić je latem, kiedy nie ubieramy szalików, czapek czy odzieży z postawnym kołnierzem.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w malutkich, przeważnie złotych kolczykach. Bez trudu się je zapina i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem stosowane są często w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma najmniejszą szansę rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem sprzedają się najczęściej. Znakomicie sprawdza się w przypadku niedużych kulek oraz cyrkonii.

Kontakt:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]