Duży wybór wisiorków srebrnych

Zawieszki kupisz na wisiorki.srebrne.net

Srebro od lat znajduje się wśród najchętniej wybieranych przez artystów surowców. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest plastyczne, świetnie wygląda i charakteryzuje je interesujący refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – surowiec ten okazuje się bardzo czuły, przez co łatwo go uszkodzić. W jaki sposób zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Silne środki myjące dla srebrnej biżuterii bywają zabójcze. Przez nie metal może zmieniać kolory i blaknąć. Nie należy więc używać ich w celu czyszczenia ozdób, a podczas prac domowych bezwzględnie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne lub bransoletki.

Gdzie trzymać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy stosować kuferki wykładane od wewnątrz miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro źle znosi też kontakt z wilgocią oraz promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że straci barwę albo się odkształci. Zanim włożymy parę przedmiotów do szkatułki, powinniśmy wcześniej owinąć je delikatną szmatką albo włożyć do foliowej torebki.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania wyprodukowanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć letniej wody z solą – doskonale zmywa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym sprawdzą się również alkohol, białko jaja i specjalne płyny. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii musimy korzystać z delikatnych ścierek – twarde mogą uszkodzić powierzchnię.