Wzmacniacz kanałowy – funkcje i zastosowanie

Potrzebujesz wzmacniacza kanałowego? Sprawdź www.telmor.pl

Wzmacniacz kanałowy to sprzęt, dzięki któremu możemy oglądać programy cyfrowe i analogowe. Jak wskazuje sama nazwa kluczową rolą jaką spełnia jest potęgowanie i wyrównywanie sygnału. Sprawdźmy jak funkcjonuje wzmacniacz kanałowy i na jakich częstotliwościach pracuje.

Wzmacniacz kanałowy – wzmacnianie i wyrównywanie sygnału TV

W hurtowniach znajdziemy wiele urządzeń, których zadaniem jest spotęgowanie sygnału i odbiór kanałów telewizji naziemnej. Służą one zarówno do tradycyjnych instalacji, jak i do zadań specjalnych. Zakładane są na terenach, na których praktycznie nie ma sygnału. Umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości kanałów np. w górach, tunelach, jak również w niektórych budynkach. Bardziej zaawansowane technologicznie wzmacniacze kanałowe pozwalają także na zdalne rozsyłanie sygnałów telewizyjnych. Ich pokrywa sprawia, że mogą być zlokalizowane na zewnątrz budynków – nie straszny im deszcz i śnieg.

Wzmacniacz kanałowy – diody LED

Standardowo wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w kilka niezależnych wejść – np. UHF lub w technologii SAW. Urządzenia mogą mieć zaimplementowaną technologię eliminującą zakłócenia pochodzące z internetu mobilnego. W zależności od rodzaju urządzenia ma także trzy-cztery specjalne filtry UHF – działające z kanałami k.20-k.60. Dostępne na rynku wzmacniacze kanałowe współpracują między innymi z antenami DIGIT-6DT. Urządzenia te wyposażono w zewnętrzne zasilanie oraz kontrolki sygnalizacyjne.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]