Stacja czołowa – jak to działa

Dowiedz się, gdzie kupić stację czołową

Stacja czołowa to system, dzięki któremu możemy cieszyć się telewizją kablową oraz internetem. To centralny punkt, który skupia rozmaite urządzenia służące do poprawnej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie moduły tworzą razem kompleksowy system antenowy. Dowiedz się, z jakich części składa się stacja czołowa i w jakich miejscach z reguły jest wykorzystywana.

Stacja czołowa – płynna konfiguracja

Stacja czołowa stosowana jest w mechanizmach zbiorowego odbioru sygnału – na przykład w ośrodkach wypoczynkowych, hostelach, miejscach użyteczności publicznej a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Przenosi ona sygnał do poszczególnych telewizorów. Jednym z kluczowych komponentów tworzących stację czołową jest specjalistyczna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego. Można ją szybko zaprogramować przy pomocy specjalnych aplikacji. Do szafki można zamontować różne moduły – np. DTV RR4 oraz DTV DM2/4.

Stacja czołowa – osobne sloty USB

Poszczególne moduły stworzone są do przetwarzania sygnałów różnego pochodzenia, na przykład satelitarnych i AV. Sygnał analogowy jest bardziej ograniczony niż cyfrowy – występują awarie w przesyłaniu obrazu, a rozbudowa generuje duże wydatki. Gros modułów wchodzących w skład stacji czołowej wyposażona jest także w odrębne porty USB, które pozwalają na wprowadzenie dowolnej zawartości. Całościowy układ antenowy uzyskujemy poprzez połączenie różnych części.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]