Kable RTV do wszystkich instalacji

Dowiedz się więcej o kablach RTV

Bez wydajnych sieci nie moglibyśmy odbierać sygnału TV lub internetowego. Jak łatwo stwierdzić, głównymi ich elementami są kable RTV. To dzięki nim osiągalne jest przesłanie danych do kolejnych hubów czy wtyczek. Ze względu na fakt, jak są one istotne, firmy zakładające instalacje starannie wybierają wykorzystywane przez siebie przewody. Ich wybór może okazać się przyczyną poważnych problemów – wszak zależnie od warunków musimy użyć odmiennych przewodów. Istotna jest też ich niezawodność, bo sieci muszą posłużyć przez co najmniej kilkanaście lat eksploatacji. Jak więc wybierać kable RTV? Jakie ich rodzaje wyróżniamy?

Rodzaje kabli RTV

Najchętniej stosowanym rodzajem kabli RTV są przewody światłowodowe – z ich wykorzystaniem transmituje się impulsy internetowe, telewizyjne czy telefoniczne. Jak łatwo się domyślić, kable światłowodowe jako oś transmisji danych wykorzystują światło, które przesyłane jest po właściwie przystosowanym do tego materiale szklanym. Oprócz tego wykorzystywane są także przewody koncentryczne, które stosuje się przede wszystkim do transmisji sygnałów o niewielkiej częstotliwości. Tego rodzaju przewody wykorzystywane są zwłaszcza do dostarczenia danych do końcowych odbiorców.

Jak wybrać kable RTV?

Jak przed momentem nadmieniliśmy, wybór kabli RTV nie będzie łatwy. Dlatego ekipy montujące tego rodzaju sieci najczęściej stawiają umowę ze sprawdzonymi sklepami. Wybierając kable RTV od takiego sklepu zyskujemy pewność, że złożona z nich instalacja będzie zawsze niezawodna. Najlepiej wybrać ten sklep, który samodzielnie produkuje oferowane przez niego kable RTV. Istotne okazuje się także to, czy ekipa dostarczająca kable RTV obejmuje je możliwością reklamacji i oferuje porady w razie problemów – przecież to producent musi najlepiej znać swój produkt i zawsze zaproponować rozwiązanie, które umożliwi zamontowanie wydajnej instalacji.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]