Czy warto zainwestować w program do magazynowania?

Współczesny magazyn powinien być prowadzony w sposób efektywny i przemyślany. Zarządzanie procesami przebiegającymi w przedsiębiorstwie znacząco upraszczają programy magazynowe. W jaki sposób technologia pomaga przedsiębiorstwu?

Oprogramowanie magazynowe – znajdź optymalny system

Oprogramowanie magazynowe produkowane przez DataConsult w nowoczesny sposób wspomaga współczesne firmy i pomaga im płynnie zarządzać przepływem towarów przez magazyn. Na szczególną uwagę zasługują programy logistyczne takie jak Expert WMS, Expert WMS Centrum Logistyczne i Smart oraz program Magazynier. System Expert WMS aktywnie wspomaga procesy magazynowe i logistyczne – od momentu przyjęcia i lokalizacji produktu, aż do przekazania go klientowi. Oprogramowanie magazynowe umożliwia administrowanie towarem kierując się datami ważności oraz pod względem numeru partii. Za pomocą systemów klasy WMS możliwe jest lokalizowanie towaru, konfekcjonowanie i inwentaryzacja produktów, a także obsługa kodów kreskowych – zarówno własnych, jak i obcych. Natomiast innowacyjny program magazynowy ExpertAR automatyzuje i optymalizuje procesy dzięki wykorzystaniu technologii okularów Augmented Reality, czyli tzw. rozszerzonej rzeczywistości.

Czemu warto zainwestować w program WMS?

Oprogramowanie magazynowe może znacznie zmniejszyć koszty zarządzania przepływem towarów, a także poprawiać wydajność magazynu. Opracowany przez firmę DataConsult program logistyczny Magazynier, dedykowany dla rozwiązania Comarch ERP XL, pozwala wykorzystać maksymalnie powierzchnię magazynową i został stworzony z myślą o przedsiębiorstwach usługowych, handlowych i produkcyjnych. Oprogramowanie magazynowe może być również używane w trudnych warunkach. Program WMS Expert Line RFID został stworzony do stosowania w halach o dużym współczynniku zaburzeń elektromagnetycznych. Tego typu program do zarządzania magazynem daje możliwość wydruku etykiet RFID.