Charakterystyka skrzynki telechnicznej

Dowiedz się więcej o skrzynce teletechnicznej.

Skrzynki telekomunikacyjne są niezbędne w każdej nieruchomości – określa to polskie prawo. W sprzedaży wyróżniamy wiele ich rodzajów, których konstrukcja musi być dostosowana na każdą ewentualność. Do czego są potrzebne skrzynki telekomunikacyjne i jak powinny być zbudowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – jakie wyróżniamy rodzaje?

Skrzynka telekomunikacyjna musi być wyprodukowana z solidnego surowca i jednocześnie umożliwiać docieranie sygnałów Wi-Fi. Na rynku wyróżniamy kilka najważniejszych modeli skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na powietrzu, która musi wytrzymać ingerencje osób niepowołanych, a także ekstremalne warunki. Inna ważna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której mieszczą się kluczowe przewody – tj. kable koncentryczne oraz niezbędne przyłącza urządzeń – routery, wejścia optyczne. Komponenty wewnątrz skrzynki można przyłączyć na rzepy lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – uporządkuj kable

Ważnym elementem jest także ochrona przed dostaniem się do szafki osób nieuprawnionych. Specjalistyczne zasuwy doskonale spełniają swoją rolę. To ważne także w mieszkaniu, w którym przebywają osoby małoletnie. Nie można zapominać także o uporządkowaniu kabli – do tego celu wykorzystuje się dedykowane komory. U dystrybutorów znajdziemy wiele rodzajów szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, co sprawia, że błyskawicznie dostosujemy je do naszego mieszkania.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]