Budowa i zastosowanie multiswitcha kaskadowego

Dalsze informacje o multiswitchu kaskadowym.

Sieci telekomunikacyjne obecne są prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy konkretna sieć jest odpowiednia, decyduje sporo czynników. Musi rzecz jasna być solidna i gwarantować dużą czytelność przesyłanych danych, jednak tak samo istotna jest opcja bezproblemowego jej skalowania. Wykonanie nowych połączeń nie może wiązać się z potrzebą przeprowadzenia trudnych robót – wskutek tego wszyscy odbiorcy nie byliby w stanie bowiem przez określony czas uzyskać dostępu do usług. Na szczęście stworzone zostały technologie, dzięki którym powiększenie sieci jest szybkie i bezproblemowe dla jej użytkowników – chodzi o multiswitche kaskadowe, których użycie od kilku lat wymagane jest prawem.

Multiswitch kaskadowy – elementy

Multiswitch kaskadowy umożliwia szybkie poszerzenie sieci. Jest to boks ze znajdującymi się na bokach wtyczkami oraz wyjściami, do jakich mocowane są kable. Jeśli konieczne jest powiększenie instalacji – na przykład wówczas, kiedy nowy abonent zamówił usługę – musimy po prostu podłączyć nowy przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać różne liczby złączy dla abonentów – najprostsze moduły tego rodzaju posiadają 8 wtyczek, jednak w sprzedaży dostępne są również multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema oraz trzydziestoma dwoma wyjściami.

Co będzie ważne przy kupnie multiswitcha kaskadowego?

Jak łatwo stwierdzić, przy wyborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza jest rzecz jasna ilość wtyczek – dla małych obiektów nie musi przekraczać 8, ale w dużych blokach należy rzecz jasna zastosować moduły o wyższej liczbie złączy. Niezwykle ważna okazuje się także separacja pomiędzy wejściami a złączami – w ogromnej mierze wpływa bowiem na jakość sygnału. Najlepsze multiswitche kaskadowe posiadają separację na poziomie trzydzieści db. Będzie to istotne przede wszystkim w sieciach kablowych niektórych dostawców cyfrowych.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]